Boks jest jednym z Twoich ulubionych sportów? Specjalnie założyłeś konto w firmie bukmacherskiej, by obstawiać ringowe walki? Co jest do typowania? Na czym się zaś najbardziej skoncentrować w trakcie analizowania dostępnej oferty bokserskiej?

Jakie zakłady na boks są do dyspozycji typerów?
Gracze, którzy chcą obstawiać boks mają mnóstwo zakładów do gry. W przypadku tej dyscypliny przede wszystkim chodzi o typy krótkoterminowe. Oczywiście, fani zakładów długoterminowych także coś dla siebie znajdą. Czasami bowiem kursy na walki są wystawiane na kilka miesięcy przed konkretnym wydarzeniem. Zazwyczaj jednak można obstawić wyłącznie to, kto wygra (1 albo 2). Im bliżej pojedynku, tym zakładów jest więcej. Niektórzy legalni bukmacherzy oferują zakłady dwudrogowe, inni zaś trójdrogowe. W boksie rzadko ma miejsce remis. Jeśli jednak wybrałeś zakład trójdrogowy i postawiłeś 1 lub 2, a sędziowie orzekli remis, to wtedy przegrywasz.
W przypadku zakładu dwudrogowego – w takiej sytuacji – otrzymujesz po prostu zwrot stawki. Do remisu dochodzi rzadko, bo musi zajść wiele okoliczności, by miał miejsce taki rezultat. Jakich? Przede wszystkim walka musi trwać cały dystans. Jeśli jeden sędzia wskaże na zawodnika A, drugi na B, a trzeci na remis, to mamy remis. Podobna sytuacja jest wtedy, kiedy dwóch sędziów orzekło remis, a tylko jeden wskazał na boksera A lub B.
Co jeszcze może być typowane w walkach bokserskich? W przypadku hitowych pojedynków zakładów jest sporo. Można m.in. postawić, czy walka skończy się przed czasem. Do wyboru są rozmaite undery/overy związane z rundami. Są też zakłady na boks dotyczące punktacji sędziów (jeśli ich wskazania finalnie będą brane pod uwagę). Masz zatem sposobność postawić na rozmaite handicapy w tym zakresie. Można też zagrać za prawdziwe pieniądze, czy dany zawodnik (albo jeden i drugi) będą na deskach, co w konsekwencji spowoduje liczenie; przez głównego sędziego ringowego. Niektórzy grają również na to, w której konkretnie rundzie zakończy się dane starcie (w przypadku walk, gdzie jest wyraźny faworyt i starcie najprawdopodobniej zakończy się w pierwszej lub maksymalnie drugiej rundzie). Na pewno zakładów zatem nie brakuje.
Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS
Kod promocyjny: BETONLINE
Jak oszacować obecną formę pięściarzy?
Grając mecze piłkarskie, a nawet wydarzenia pozasportowe mamy znacznie większe pole do manewru w tym temacie. W końcu o wiele łatwiej jest sprawdzić obecną formę obu klubów. Drużyny grają zazwyczaj jeden mecz w trakcie jednego tygodnia. Niektórzy (przede wszystkim chodzi o najlepsze teamy) rozgrywają zaś co najmniej 2 spotkania na 7 dni. Nie da się ukryć, że dzięki temu znacznie prościej jest po prostu oszacować dyspozycję konkretnego klubu. Tak samo jest w wielu innych dyscyplinach sportowych. Boks jest pod tym względem zaś mocno specyficzny. Dlaczego? W przypadku boksu zawodowego pięściarze przeważnie walczą zaledwie… kilka razy w ciągu jednego roku kalendarzowego. Przyjmuje się, że optymalna liczba starć to około 4; na 12 miesięcy.
Jak zatem ocenić formę konkretnego boksera? Na pewno trzeba poszukać informacji, czy przygotowania przebiegły bez zakłóceń. Oczywiście, w profesjonalnych sztabach dba się o to, by newsy o kontuzjach nie przedostawały się do prasy. Jeśli bowiem rywal dowie się, że oponent narzeka na problemy z lewą ręką itp, to będzie mógł łatwiej go znokautować. Często jednak i tak zdarzają się „wycieki” tego typu informacji. Bokser, który w trakcie przygotowań borykał się z urazem na pewno nie był w stanie w 100% zrealizować danego planu. Nie będzie zatem w optymalnej formie.
Co jeszcze sprawdzić przed obstawieniem zakładu bokserskiego?
Warto zweryfikować, kto będzie w narożniku danego zawodnika. Osoba trenera ani przez moment nie powinna być bagatelizowana. Z jednej strony dobry fachowiec to gwarancja odpowiednich przygotowań (chyba, że trzeba było borykać się ze wspomnianymi kontuzjami, należy jednak zauważyć, że niektóre urazy wynikają właśnie z nadmiernych przeciążeń; specjalista to mniejsze ryzyko tych problemów).
To jednak nie wszystko. Z drugiej strony fachowiec jest w stanie przygotować optymalną strategię na walkę, a w razie czego ją zmodyfikować. Ekspert potrafi przewidzieć, jak rozkładają się punkty u sędziów. Jeśli jego zawodnik przegrywa, to na pewno zachęci go do ataków w ostatnich rundach. Odpowiedni specjalista ma zatem spore znaczenie.