Na pytanie: „Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?” większość osób odpowie zapewne: „wejść na stronę bukmachera, kliknąć tu i tam i voila. Kupon postawiony”. Można się oczywiście z tym zgodzić, gdyż w dużym uproszczeniu tak to właśnie wygląda. Musimy tylko zarejestrować się na stronie bukmachera i wpłacić pieniądze, po czym pozostaje nam już tylko obstawianie. O ile chcemy się tylko pobawić za małą kwotę i nie interesuje nas czy wygramy, czy nie, to takie podejście jest w pełni właściwe. Schody pojawiają się dopiero wtedy, gdy stajemy przed dylematem, w jaki sposób postawić, by na tym nie stracić. O tym właśnie będzie dzisiejszy poradnik. O obstawianiu kuponów z głową.

obstawianie zasady i podstawa
Jak skutecznie obstawiać w zakładach bukmacherskich w internecie

Jak obstawiać zakłady sportowe – podstawy, wybór bukmachera

Musimy tylko zarejestrować się u bukmachera, wpłacić pieniądze i już możemy ob… zaraz chwila. Przed chwilą powiedzieliśmy, że nie jest to w 100% prawda. Co powinniśmy więc zrobić? Nie da się ukryć, że na początku trzeba zarejestrować się u bukmachera. Wybór spółki, której chcemy powierzyć swoje pieniądze nie powinien być jednak przypadkowy. Przede wszystkim – nie sugerujmy się promocjami. Oczywiście, są one przyjemne, ale mało kto będzie w stanie wykorzystać je w pełni.

Bez obycia w bukmacherskim świecie promocje typu „podwojenie pierwszej wpłaty” są niewiele warte. Wykończy nas warunek obrotu. Podstawą przy wyborze bukmachera są marże i kursy. Te pierwsze powinny być jak najmniejsze, a te drugie jak największe. Zapewniam, że wybór bukmachera, oferującego kursy większe o 1% od reszty jest zdecydowanie lepsza inwestycją niż promocje powitalne. Sam proces rejestracji nie powinien sprawić nikomu problemów. Można więc przejść dalej.

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Możemy wyróżnić zakłady przedmeczowe oraz live. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, wykonywane są przed rozpoczęciem danego spotkania, te drugie w jego trakcie. Nie można jednoznacznie określić, które z nich są lepsze, a które gorsze. To wszystko okaże się w trakcie, gdy poznamy już swój sposób gry. Warto spróbować jednych i drugich, przykładając na początku dużo większą wagę do typów przedmeczowych. Na te, grane na żywo, przyjdzie czas, gdy nauczymy się panować nad odruchami i emocjami. 

bonus bez wpłaty od bukmachera sts online
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Kursy bukmacherskie – co warto wiedzieć?

Kursy bukmacherskie w przybliżony sposób określają szansę danego zespołu lub zawodnika na zwycięstwo. Nie jest to jednak wartość w pełni dokładna, gdyż po obliczeniu szans i wystawieniu kursów, odlicza się od nich jeszcze marżę, czyli kwotę, która stanowi amortyzację dla bukmachera. Niezależnie od tego jak potoczy się dane spotkanie, bukmacher na każdym zakładzie zarobi te parę procent. Nie da się tego ominąć i jeśli chcemy zabrać się za obstawianie, musimy się z tym po prostu pogodzić. Od kursów zależą nasze zarobki. Z tego powodu wybór bukmachera oferującego najwyższe kursy powinien być naszym priorytetem. Nie jest jednak tak, że jeden konkretny bukmacher trzęsie całym rynkiem, oferując najlepsze kursy na wszystko. Każda spółka ma swoje podejście, dlatego warto założyć kilka kont na różnych stron i przed postawieniem kuponu zdecydować, gdzie opłaca nam się to najbardziej. 

Co obstawiać?

Najlepiej obstawiać to na czym się znamy. Tylko w taki sposób mamy szansę na osiągnięcie sukcesu. Chaotyczne stawiania na przypadkowe mecze jest dość głupim pomysłem. Nie ma osoby, która znałaby się na wszystkim, a jeśli liczymy na łut szczęścia i zgarnięcie sporej kasy losowymi typami to… lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś innego. I tak je stracimy, ale oszczędzimy sobie przynajmniej stresu i nerwów.

Jeśli chodzi o kursy, najlepszym wyborem będzie oczywiście piłka nożna. Jest to spowodowane tym, że najwięcej osób obstawia futbol i bukmacherzy mogą pozwolić sobie na zmniejszenie marży, gdyż i tak zarobią wystarczająco duże pieniądze. 

Pora na obstawianie. W końcu!

No to podstawy teoretyczne mamy już za sobą. Pora przejść do prawdziwego obstawiania. Przyjrzyjmy się po kolei temu, w jaki sposób powinniśmy decydować się na konkretne typy.

Pierwszym krokiem powinno być otworzenie strony bukmachera i przyjrzeniu się ofercie zakładów na najbliższe dni. Jeśli intuicja podpowie nam, że warto zainteresować się danym meczem, notujemy go sobie. Sprawdzimy go później. Mając już pełną listę przechodzimy do analizy. W tym celu wykorzystujemy strony oferujące nam statystyki i tabele danych drużyn. Przyglądamy się dokładnie jak nasze ekipy zachowują się jako gospodarze, ile meczy wygrywają goście, patrzymy na strzelane bramki.

Warto także zainteresować się składami obu drużyn. Może jeden z piłkarzy jest kontuzjowany, a występ drugiego stoi pod znakiem zapytania? Same statystyki nie wystarczą. Musimy znać też sytuacje danego zespołu. Jeśli w drużynie pojawiają się problemy finansowe albo zawodnicy są skłóceni z trenerem, warto rozważyć obstawienie drugiego zespołu. Koniecznie musimy sprawdzić czy zespół, który chcemy obstawić nie ma jakiegoś bardzo ważnego meczu przed lub po interesującym nas spotkaniu. Jeśli tak jest – istnieje duże ryzyko, że na murawę wyjdą rezerwowym składem.

Jest to oczywiście tylko zarys tego co powinniśmy przeanalizować. Jak widać, warto zwracać uwagę nawet na najmniejsze szczegóły, które, mimo że z pozoru nieistotne, mogą mieć ogromny wpływ na rezultat spotkania. 

0 / 5. Ocen: 0

PoprzedniPoradnik początkującego typera
NastępnyPopularne systemy bukmacherskie
Obstawianie meczów przez internet można u legalnych bukmacherów w Polsce. Najlepsi bukmacherzy online oferują możliwość obstawiania wszystkich najpopularniejszych dyscyplin sportowych łącznie z esportem i sportami wirtualnymi.