Obstawianie zakładów bukmacherskich to dla wielu osób znakomita rozrywka, pozwalająca na zarobienie mniejszych lub większych pieniędzy. Chociaż większość graczy marzy o zarabianiu dużych sum, udaje się to jedynie nielicznym. Niestety, większość osób prędzej czy później zaczyna przegrywać i ponosić straty. Jest to spowodowane wieloma czynnikami i popełnionymi błędami. Aby ich uniknąć, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego, jak obstawiać u bukmachera, aby odnieść sukces.

jak dobrze obstawiać w zakładach
Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich?

Wybór bukmachera i bonusu na start

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej firmy. Na polskim rynku usług bukmacherskich wyróżnia się podmioty działające legalnie oraz nielegalnie. Obecnie gracze korzystać mogą z wielu podmiotów, na liście bukmacherów znajduje się obecnie 19 legalnych firm bukmacherskich, a najbliższym czasie pojawi się pięć kolejnych. Tego rodzaju podmioty funkcjonują w oparciu o licencję przyznaną przez Ministerstwo Finansów. Otrzymują ją tylko te firmy, które mają siedzibę w Polsce i tutaj płacą podatki od zawieranych zakładów. Pozostałe firmy bukmacherskie działają nielegalnie, a gracze, którzy korzystają z ich usług, narażają się na wysokie kary finansowe.

Decydując się na założenie konta u bukmachera, warto wziąć pod uwagę wysokość bonusu na start i promocje bukmachera, które można otrzymać na samym początku gry. Większość firm jak Betfan w celu przyciągnięcia nowych graczy oferuje możliwość podwojenia pierwszej wpłaty. Osoby zainteresowane korzystaniem z takiej promocji powinny jednak zwrócić uwagę na jej warunki. Zazwyczaj bonus na start obwarowany jest pewnymi ograniczeniami i aby z niego skorzystać, trzeba spełnić szereg kryteriów.

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu! Wystarczy założyć konto na stronie www.sts.pl i wpisać specjalny kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta.

Dobrym rozwiązaniem jest założenie kont w kilku różnych firmach oferujących możliwość zawierania zakładów wzajemnych. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość porównywania wysokości kursów oferowanych na te same zdarzenia i korzystania z usług tego bukmachera, który w danym momencie proponuje najwyższy kurs.

nowy bonus w betclic 550 pln za darmo
Nowy bonus w Betclic – Kod promocyjny na cashback 550 PLN

Wartościowe kursy na pojedyncze zakłady

Żeby odnieść sukces w bukmacherce, trzeba wiedzieć jak grać. Wielu początkujących graczy pragnie szybko się wzbogacić. W tym celu zawierają zakłady z kilkunastoma zdarzeniami, których całkowity kurs jest bardzo wysoki. Niestety szansa na to, że tego rodzaju tasiemce okażą się wygrane, jest podobna do szansy trafienia szóstki w totolotka. Doświadczeni gracze radzą, żeby obstawiać pojedyncze mecze lub zawierać zakłady, na których występują maksymalnie trzy zdarzenia. W ten sposób znacząco zwiększa się prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu. Co prawda każde kolejne zdarzenie podnosi całkowity kurs, jednak znacząco zwiększa ryzyko porażki. Bardzo często gracze obstawiający cztery, pięć bądź sześć zakładów na jednym kuponie spotykają się z sytuacją, w której jeden rezultat okazuje się nietrafiony. Niestety zazwyczaj jeden błąd wystarcza, by cały kupon trzeba było wyrzucić do kosza.

Błędem, który często popełniają gracze, jest obstawianie tzw. pewniaków, czyli murowanych faworytów do zwycięstwa. Oczywiście obstawianie zwycięstwa faworyta, daje dużą szansę na odniesienie zwycięstwa, jednak będzie ono niewielkie. Biorąc pod uwagę wysokość wygranej oraz poziom ryzyka, okazuje się, że zdarzenia o niskich kursach nie mają zbyt dużej wartości. Żeby odnieść sukces, należy wybierać jedynie wartościowe zdarzenia. Niestety ich znalezienie nie jest rzeczą łatwą i wymaga sporego zaangażowania. Najlepsi gracze dokładnie analizują każdy aspekt i na podstawie wyników przeprowadzonych analiz dokonują wyboru zdarzeń, które warto wybierać. Największe szanse na znalezienie wartościowych kursów dają poszukiwania i analizy prowadzone w zakładach dotyczących mniej znanych dyscyplin sportu. Gracze, którzy są wyspecjalizowani w danej dziedzinie i wiedzą o niej niemal wszystko, mogą z łatwością znajdować wartościowe zdarzenia, które pozwolą im osiągać nieprzeciętne zyski.

bukmacher betfan oferta zakładów online
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Rozsądek i chłodna głowa to podstawa

Jednym z najważniejszych czynników pozwalających na odnoszenie sukcesów w grach bukmacherskich jest precyzyjny plan działania. Tylko gracze, którzy postępują zgodnie z jego założeniami, mają szansę na wygrywanie w długim okresie. W planie działania powinny znaleźć się przede wszystkim informacje dotyczące tego, jak postępować i jakich zachowań unikać. Doświadczeni gracze często unikają obstawiania meczów drużyn, którym kibicują. Wynika to z tego, że sympatia okazywana danemu zespołowi znacząco zaburza proces analizowania. Gracz podczas obstawiania kieruje się sercem, a nie rozumem, co prowadzi do porażek.

Wprowadzenie i trzymanie się planu działania przydaje się szczególnie w przypadku odniesienia spektakularnych wygranych lub poniesienia sromotnych porażek. Wielu graczy, którzy zarobili jednorazowo dużo gotówki, obstawia chaotycznie kolejne zakłady w nadziei na szybkie pomnożenie zysku. To poważny błąd, który prowadzi do szybkiej utraty zarobionych środków. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób, które mają złą passę. W takiej sytuacji zwykle pojawia się chęć szybkiego odegrania się i odzyskania utraconych środków. Przez gracza zaczynają przemawiać emocje, przestaje działać analitycznie, a w efekcie przegrywa jeszcze więcej.

Żeby długookresowo ogrywać bukmachera, warto również prowadzić dokładne statystyki i analizy swoich gier. Przy odrobienie wiedzy matematycznej, gracz jest w stanie na bieżąco sprawdzać swoją skuteczność. Jeżeli okaże się ona zbyt niska, jest to sygnał do wprowadzenia zmian w strategii. Szczegółowe analizowanie wygranych i przegranych zakładów pozwala uzyskać informacje, które zdarzenia zwykle okazują się trafne, a które nie. Dzięki temu gracz dowiaduje się, że obstawianie wyników jednej drużyny wychodzi mu dobrze, a drugiej gorzej.

W celu pomnażania swoich zysków warto również korzystać z promocji i bonusów oferowanych przez firmy bukmacherskie. Należy to jednak robić rozsądnie. Należy mieć świadomość, że bukmacher nie jest przyjacielem gracza i nie daje nic bezinteresownie. Przykładowo podniesienie całkowitego kursu po dodaniu kolejnego zdarzenia, nie ma w założeniu przynieść graczowi większego zysku, lecz zachęcić go do większego ryzyka i zwiększyć prawdopodobieństwo jego przegranej.

0 / 5. Ocen: 0

PoprzedniJakie wydarzenia pozasportowe można typować?
NastępnyTransmisje na żywo u bukmacherów – STS i Fortuna
Obstawianie meczów przez internet można u legalnych bukmacherów w Polsce. Najlepsi bukmacherzy online oferują możliwość obstawiania wszystkich najpopularniejszych dyscyplin sportowych łącznie z esportem i sportami wirtualnymi.