Rynek bukmacherski z miesiąca na miesiąc nabiera na popularności, a ludzie coraz chętniej decydują się na sięganie po niego. Początkującym może być jednak ciężko odnaleźć się w całej tej tematyce – serwisy bukmacherskie prezentują bowiem mnóstwo informacji, które bez wyjaśnienia mogą okazać się ciężkie do „rozszyfrowania”, ale też posługują się słownictwem, które potrafi być ciężkie do zrozumienia dla osoby, która nie siedzi w temacie. W tym krótkim poradniku przedstawimy szereg podstawowych terminów i wyrażeń związanych ze światem bukmacherskim, ale i zaprezentujemy bukmacherów idealnych do stawiania pierwszych kroków właśnie w zakładach.

zakłady bukmacherskie dla początkujących
Jak obstawiać zakłady bukmacherskie? Cenne porady

Podstawowe pojęcia bukmacherskie – co oznaczają?

Choć terminów, jakie są używane przez profesjonalistów od dawna siedzących w świecie bukmacherskim jest całe mnóstwo, poniżej prezentujemy te absolutnie podstawowe, z których korzystają również bukmacherzy. Ich znajomość pozwoli nam sprawniej i skuteczniej realizować własne typy bukmacherskie i lepiej orientować się w temacie zakładów.

Akumulator – kupon akumulacyjny

W świecie bukmacherskim rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje kuponów: pojedynczy i akumulacyjny. Ten pierwszy zawiera w sobie zakład na jedno spotkanie i to od jego powodzenia zależeć będzie wygrana. W drugim z kolei zawarte są zakłady bukmacherskie na kilka, a często kilkanaście różnych spotkań sportowych. Aby ten kupon okazał się wygranym, wszystkie z nich muszą zostać wytypowane poprawnie. Jest to bardzo ryzykowne, ale i potrafi być bardzo rentowne. Zwłaszcza, że najlepsi bukmacherzy zwiększają wygrane wraz z większą ilością spotkań na kuponie.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Handicap / Handicap Azjatycki

Zakłady bukmacherskie na handicap zakładają typowanie spotkań ze zmodyfikowanym przez bukmachera celem wyrównania szans lub zwiększenia konkurencyjności wynikiem. Zakładając, że reprezentacja Polski w piłkę nożną gra z Wyspami Owczymi i bardzo prawdopodobne jest wystąpienie wyniku bardzo złego dla Wysp Owczych, zakład na handicap będzie tutaj faworyzował właśnie je, wirtualnie dodając im – dajmy na to – trzy bramki. Stawiając na handicap będziemy musieli brać pod uwagę fakt, że do końcowego wyniku będziemy musieli dodać właśnie te bramki.

Rynek bukmacherski

Zakłady bukmacherskie nie polegają wyłącznie na wskazywaniu zwycięskiej drużyny lub zawodnika. Stawiać możemy również na wiele innych opcji – w piłce nożnej może to być na przykład strzelec pierwszej bramki, sumaryczna liczba goli w całym spotkaniu czy liczba żółtych kartek pokazana w jego trakcie przez sędziego. Te opcje to właśnie rynki bukmacherskie.

bukmacher betfan oferta zakładów online
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Typer

Typerem jest osoba, która obstawia własne typy bukmacherskie u wybranego przez siebie bukmachera. Tym określeniem jesteśmy więc nazywani my. Zawodowi typerzy z kolei to gracze, którzy żyją z bukmacherki, zarabiają na obstawianiu zakładów sportowych tyle, że nie muszą pracować nigdzie indziej.

Valuebet

Valuebet jest zakładem na opcję, która posiada określony zbyt wysoki kurs bukmacherski, a zatem taki nieumiejętnie dobrany przez bukmachera co do szans na jej wystąpienie. Valuebety biorą się z dwóch rzeczy:

  1. Błędu bukmachera – kursów bukmacherskich nie ustala system, a pracownik bukmachera. Ludzie bywają omylni, a my możemy skorzystać na ich błędach.
  2. Zmian w danej drużynie – poważna kontuzja kluczowego zawodnika w konkretnej drużynie może diametralnie zmienić jej szansę na wygraną. Zwłaszcza, jeśli to właśnie wokół niego była budowana taktyka danego zespołu. Bukmacher nie zawsze odpowiednio szybko na nią zareaguje.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Sięganie po valuebety nie jest czymś zabronionym. Bukmacherzy nie są w stanie zmodyfikować kursów na już opłaconych kuponach, a jedynie w swojej aktualnej ofercie. Przy sięganiu po valuebety najbardziej liczy się więc czas i refleks.

Najlepsi bukmacherzy dla początkujących typerów

Na polskim rynku swoją aktywną działalność prowadzi kilkunastu bukmacherów. Choć polscy bukmacherzy internetowi kładą nacisk na przyciąganie do siebie nowych użytkowników, nie każdy z nich stwarza dla nich idealne warunki do zaznajomienia się z branżą. Poniżej przedstawiamy tych, u których nasze pierwsze typy bukmacherskie zrealizujemy w pełni świadomie, szybko, sprawnie i bez żadnych towarzyszących temu problemów.

Zakłady bukmacherskie u bukmachera STS

Polski bukmacher STS słynie z bycia przejrzystym zarówno w kwestiach regulaminu, jak i interfejsu użytkownika. W związku z tym bukmacher ten stwarza bardzo dobre warunki dla początkujących, jeszcze niezaznajomionych z tematyką typerów. Bukmacher STS to także atrakcyjne promocje i darmowe bonusy powitalne. Niezależnie od tego, czy zamierzają oni obstawiać legalny poker czy dowolną klasyczną dyscyplinę sportu.

Zakłady bukmacherskie u bukmachera Fortuna

Fortuna całą swoją ofertę prezentuje w bardzo prosty do zrozumienia, ale wymagający chwili na „ogarnięcie” sposób. Po zaznajomieniu się z jej interfejsem ma się tutaj łatwy i szybki dostęp do wszystkiego, czego można by potrzebować. Buk cechuje się też transparentnością w zakresie regulaminów i zasad wszystkich swoich usług.

Zakłady bukmacherskie u bukmachera Betclic

Betclic jest bukmacherem, który stawia na przejrzystość i prostotę, wyrażoną między innymi brakiem rzucających się grafik i reklam. Serwis bukmachera Betclic pozwala szybko odnaleźć się we wszystkim, co najważniejsze i stale mieć kontrolę nad tym, co i za ile się obstawia. Buk w znakomity sposób przeprowadza nowego typera przez cały proces obstawiania.

5 / 5. Ocen: 1

PoprzedniJak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny? Lista bukmacherów w Polsce 2021
NastępnyPolskie zakłady bukmacherskie – bonusy i darmowe promocje
Obstawianie meczów przez internet można u legalnych bukmacherów w Polsce. Najlepsi bukmacherzy online oferują możliwość obstawiania wszystkich najpopularniejszych dyscyplin sportowych łącznie z esportem i sportami wirtualnymi.